LED panely jsou moderní bytová i kancelářská řešení umělého osvětlení

Vlastnosti velkoplošného LED svítidla

Rovnoměrně rozptýlené světlo – některá bytová nebo kancelářská řešení vyžadují pokrýt prostor rovnoměrným umělým světlem, které nevrhá šikmé stíny a nepůsobí jako rušivý element. To se týká hlavně bodových halogenových žárovek, které se pro tyto účely příliš nehodí. S podobnými obtížemi se setkávají lidé u sádrokartonových příček a stropních podhledů, kde by zářivka kazila estetický dojem a kde nepřipadá v úvahu závěsné nebo objemné stropní svítidlo.
osvětlená vstupní hala

Nenápadný vzhled – většina těchto výrobků je kombinací plastového krytu a rámečku z eloxovaného hliníku v obdélníkových, čtvercových, oválných či kulatých tvarech. Jsou velmi tenké a nepůsobí v místnosti rušivě, lze jimi nahradit stávající zářivková tělesa.

Několik základních typů – do stropních podhledů se používají zapuštěné podhledové LED panely, které nahrazují hliníkové mřížky s lineárními zářivkami. Jako náhrada halogenových bodových žárovek slouží vestavné typy opatřené pružinou pro zachycení v sádrokartonovém otvoru, tyto se nejčastěji využívají v kuchyních, na toaletách a v koupelnách. Jako ozdobné vnější prvky pak slouží velkoplošné panely s rámečkem, které se snadno montují na problematická místa šikmých stropů, nebo jako podsvícení reklamních ploch.

Výhody

Široké rozpětí barevných řešení – nejste omezeni pouze bílým denním světlem, lze využít barevné spektrální škály šestnácti milionů barev, které lze vzájemně prolínat a plynule stmívat. Pro běžné denní osvětlení vyberete odstín doslova na míru – chladnější barvy pro práci, teplé pro odpočinek.
osvětlení v učebně

Dlouhá životnost – extrémně dlouhá životnost přesahující 50 tisíc hodin snižuje náklady na údržbu, což je důležité zejména v kancelářích a v prostorách o velké podlahové plošné výměře.

Vysoká účinnost – ta se přibližuje téměř 95 procentům, což se projeví zejména velmi nízkým příkonem, resp. Spotřebou elektrické energie.