Asijské země se těší velkému zájmu turistů. Poznáte tam úplně jinou kulturu než v Evropě. Thajsko je velmi oblíbenou destinací, jelikož toho má určitě co nabídnout. Za zmínku jistě stojí hlavní město Bangkok, Kanchanaburi, Thajský záliv, Koh Chang nebo Ko Lanta. V Thajsku najdete nádhernou přírodu, asijskou architekturu, rušná města i odlehlé vesničky, kde poznáte tradiční thajský životní styl. Thajsko se navíc řadí mezi země, kde pořídíte spoustu věcí levněji než u nás, takže největším výdajem pro vás budou letenky, za které si bohužel zaplatíte několik desítek tisíc korun.

koření

Co je na Thajsku rozhodně zajímavé, je thajská kuchyně. Ta je celosvětově velmi oblíbená a thajská jídla se několikrát umístili v žebříčcích nejlepších jídel světa. Základem thajské kuchyně je rýže, nudle, čerstvé bylinky, mořské plody a zelenina. Thajci téměř vůbec nepoužívají kořenící přípravky a vše raději ochucují čerstvými bylinkami. Hodně si také potrpí na ostrá jídla, takže do hodně receptů přidávají chilli.

Pojďme se podívat na pokrmy, které v Thajsku rozhodně musíte ochutnat.

Pad Thai

Jedno z nejtypičtějších thajských jídel, které získalo velkou popularitu i u nás. Jedná se o pokrm složený ze smažených rýžových nudlí s vejcem, ke kterým se přidává tofu či maso nebo mořské plody. Na dochucení se používá chilli, citrónová nebo limetková šťáva a drcené ořechy.

pad thai

Phanaeng

Jedná se o druh kari, které v sobě snoubí pikantní a sladkou chuť, obohacenou o jemnou a lahodnou chuť kokosového mléka. Základem je červená kari pasta s kokosovým mlékem. Jako protein se používá nejčastěji vepřové maso, ve vegetariánské verzi je nahrazeno tofu. Podává se s rýží.

Luk chup

Tradiční thajský dezert, který je velmi oblíbený hlavně mezi dětmi. Připomíná náš evropský marcipán. Na rozdíl od našich postaviček, kytiček a podobně, zpracovávají Thajci sladkou hmotu do tvarů ovoce a zeleniny. Luk chup se skládá hlavně z kokosového mléka, fazolí mungo a cukru.