Elektřina je pro nás naprostá samozřejmost. Tou si svítíme, na té vaříme, často s ní třeba i topíme, někdo ji používá k pohánění různých přístrojů nebo třeba i elektromobilu. A říká se, že je to ta nejlepší energie, na jakou se máme spoléhat, že je to čistá energie.

A její používání je tak pohodlné, že by ji lidi skutečně rádi využívali třeba i úplně všude. Ale to zatím nejde. A vypadá to, že to jen tak ani nepůjde. Vždyť čeho jsme dneska svědkové? Přece rostoucích cen právě elektřiny. Ta už pro spoustu lidí zdražila a po novém roce to má být ještě o hodně horší. Nebo mi to tak aspoň psala energetická společnost, která mi elektřinu domů přivádí a která mi oznámila, že to údajně bohužel jinak nejde, a tak budu platit jako mourovatá.

panely na střeše

A čím víc teda budou lidi u nás doma svítit, tím temnější z toho budou mít představy o účtu, který za to pak zaplatí. A kdo ví, kolik lidí to třeba ani zaplatit nedokáže. Rostou přece ceny všeho, a tak může být elektřina třeba i poslední hřebíček zatlučený do rakve. To, co už lidi nezvládnou.

Ale kvůli tomu, že existuje fotovoltaika Brno https://www.sunus.cz/realizace/fotovoltaicke-elektrarny/, se může spousta z nás takovým černým myšlenkám a pesimistickým scénářům vyhnout. Můžeme si přece taky pořídit fotovoltaické elektrárny od tohoto dodavatele. A když máme doma takové fotovoltaické články, můžeme si ze slunečního světla vyrábět elektrický proud i sami. Nemusíme být na nikom závislí a můžeme mít elektřinu dokonce zadarmo.

panely a nebe

A tak je mezi námi spousta těch, kdo na takové řešení sázejí. Kdo využívají možnost vyrábět si vlastní proud místo přeplácení energetických gigantů. A kdo využívá takovou možnost, ten se nemusí třást hrůzou, až bude otvírat obálku s účtem za elektřinu. A přitom nemusí žít potmě, aby na téhle energii ušetřil. Protože sluneční svit máme a budeme mít zadarmo.