Zdá se vám cena vyklízení bytu po zemřelém příliš vysoká a domníváte se, že byste to zvládli sami? Možná, že ano, ale jsou jisté situace, kdy je výhodnější tuto práci přenechat odborníkům. Co vás tu může nepříjemně překvapit a s čím se při vyklízení nemovitostí můžete setkat?

vybavení bytu

Psychické problémy

Vyklidit objekt po člověku, kterého jste dobře znali, a měli jste k němu vřelý osobní vztah, není snadné pro nikoho. Stává se, že lidé „otrlí“, s tzv. hroší kůží, změknou poté, co jim odsud odejde blízká osoba, protože si uvědomí, že jí nikdo jiný nemůže nahradit, a že jí v podobě, jako ji znali, již nikdy nespatří. Ztráta někoho blízkého je vždy traumatizující a někteří lidé pak vyhledávají pomoc psychologa či psychiatra, anebo se začnou v horším případě přejídat sladkostmi či utápět v alkoholu. Pro tyto osoby je také nemyslitelné, že by vyklízely byt a braly do rukou různé předměty, které zemřelému patřily.

sedací souprava

Psychika má na naše fungování značný vliv a upadnout do depresí je poměrně snadné zejména tehdy, musíme-li se vyrovnat se smrtí a s celým procesem, který k tomu patří. Nechte raději vyklízení bytu na profesionálech, nahlédněte do ceny vyklízení bytu po zemřelém https://vyklizeniexpres.cz/vyklizeni-pozustalosti-po-umrti-po-neprizpusobivych-obcanech/, a zaměřte se na činnosti, které vás rozptýlí a uvedou zpět do pohody.

Vezměte si pár dnů volna a zajeďte někam do přírody, navštivte termální bazén, dopřejte si uklidňující reflexní masáže chodidel, provozujte vhodné sporty, např. badminton, volejbal, cyklistiku a pěší turistiku. Snažte se zapracovat i na změně jídelníčku anebo přímo celého životního stylu, kdy vám mohou vypomáhat adaptogenní rostliny, jako je Ženšen nebo Ashwagandha, konzumujte více luštěnin a celozrnných obilovin a dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Vyřaďte ze svého života alkohol, cigarety a kofein a nakupujte více potravin v prodejnách zdravé výživy.