Každý rodič někdy chtěl, aby ho jeho dítě nechalo chvíli na pokoji a dělalo si své vlastní věci, třeba kreslilo a podobně. Všichni ale ví, že to moc dlouho nevydrží, dítě nakreslí jeden obrázek a pak chce dělat něco jiného, něco více zábavného, jak všichni víme. Je to někdy otravné a je normální chtít, aby se dítě alespoň na chvíli zabavilo. Děti jsou někdy velmi vyčerpávající a rodič má právo na to chtít se dítěte na chvíli zbavit. Samozřejmě někteří rodiče se dítěte chtějí nejlépe zbavit na furt, ale o tom se teď bavit nebudeme. My hovoříme o tom, že má každý rodič právo mít někdy čas jen pro sebe a věnovat se svým věcem, protože děti jsou někdy na palici, jak se říká, a to určitě ví každý rodič.

plyšová hračka

Pokud jsou děti už starší, vydrží mnohem déle u nějaké hry, ale mladší děti zpravidla hodně rychle přeskakují očima z hračky na hračku a nejlépe by si chtěli hrát s milionem hraček najednou. Pokud si hrajete s malým dítětem s hračkou, dost možná u ní nevydrží ani pět minut, pokud má možnost zahlédnout cokoliv, co vypadá alespoň trochu zábavné. Děti zkoušejí a hledají hračky naprosto ve všem, hlavně teda ty malé děti.

lego

A proto není sice těžké zabavit malé dítě hračkou, ale moc dlouho u ní nevydrží. Starší děti to mají přesně naopak, není těžké je zabavit hračkou na delší dobu, ale je těžké tuto hračku najít. Takže se musí většinou vymyslet nějaká aktivita, protože starší děti si s hračkou už pak nerady hrají. Proto je nejlepší pořídit něco na zahradu, většinou se pořizuje například trampolína nebo také větší dětské hřiště detskahriste.cz, na kterém se dítě může pořádně vyřádit, což je důležité. Pamatujte si, že nejlepší je dítě zabavit tak, aby vydalo energii, tím pádem půjde večer dříve spát a dříve bude unavené a pak budete mít bonusově klid i večer, což je celkem výhra. Další věc můžete pořídit například bazén, tam ale musíte dítě hlídat, ať se neutopí. Starší se pak už hlídá samo.