Vhodný kočárek pro vás a vaše miminko je mnohdy náročné najít. Je to hlavně z toho důvodu, že je široká nabídka různých značek kočárků a různého zpracování, barev, tvarů, stylů apod. Proto je dobré se podívat na různé typy kočárků, dobré je si je taky vyzkoušet, podívat se na ně, vyzkoušet si s nimi jezdit a manipulovat.

Dále je dobré popřemýšlet, zda budete chtít s kočárkem jezdit i po nezpevněných cestách, sportovat s ním a jezdit i do lesa apod. K takovému účelu jsou skvělé sportovní kočárky do terénu. Mají k tomu uzpůsobený podvozek, mají nafukovací kola, odpružení a kočárek je také mnohem stabilnější. Je možné i sportovní kočárek koupit třeba v dvojkombinaci a užívat si tak sportování i výlety s jedním podvozkem a pouze vystřídat hlubokou korbu za tu sportovní až dítě bude sedět.

žena s kočárkem

Pak je také možnost pořídit kočárek s plastovými koly, ten je ovšem vhodný spíše na zpevněné kratší cesty. Může se zdát lehčí, protože i podvozek nemusí být tak robustní, jak u sportovních kočárků. Ale nemusí to být nutně pravda, protože i kočárky se vyrábí z odlehčených materiálů.

Při výběru také popřemýšlejte nad velikostí i váhou. https://www.jungheinrich-profishop.cz/paletov-vozky-s-vhou/ Je nutné, pokud chcete cestovat, aby byl kočárek skladný a taky aby se vám vešel do auta. Nezapomeňte tak složený kočárek zkusit ve vašem kufru. Také pokud budete hodně cestovat třeba vlakem či MHD dopravou, pak je dobré, aby byl kočárek lehký, dobře se vám s ním manipulovalo.

rodinná procházka

Kočárek musí být pohodlný hlavně vám rodičům, ale také dítěti. Podívejte se i na tvar hluboké korby, jak hluboko jde sklopit stříška a zda bude dítě dobře chráněné. Prozkoumejte i sportovní korbu, zda se dá dát do lehu, zda dítě má opěrku na nohy, zda stříška zakryje dítě i při spánku. Přeci jen budete kočárek využívat několik let a třeba i na více dětí. Je tak potřeba, aby se vám líbil, byl pohodlný a vy s ním byli spokojeni.