Přemýšleli jste někdy nad tím, až budete mít vlastní byt anebo dům? Že vám vlastní bydlení bude říkat pane? Myslím si, že asi každý nebo se mýlím a vy jste o tom nikdy nesnili? Nebyl to váš sen? A třeba například já jsem si vždycky přála mít vlastní dům anebo byt. Nepožadovala jsem opravdu nic velkého, ale chtěla jsem, aby něco bylo moje a něco mi říkalo pane, jak se, tak lidově říká. A ovšem ale není to tak jednoduché. Já jsem prodavačka, takže si jistě dokážete představit, že můj měsíční plat není tak vysoký, že by mi dali jakoukoliv hypotéku. Ani nebankovní hypotéka pro mě nebyla vhodná, protože jsem měla velmi malý plat a neměla jsem ani moc peněz našetřeno.

Zkuste nějakou hypotéku.

A měla jsem našetřeno pouze pět procent, kolik jsem potřebovala si vzít hypotéky. Což je opravdu málo a myslím si, že se mi v bance potom asi hodně vysmáli. Protože nebankovní hypotéka je sice výhodná a taky má skvělé podmínky a taky nízké splátky, ale také něco se musí samozřejmě dodržovat. https://www.svetbehu.cz/trenink-na-ultramaratony/14274-jak-zacit-s-ultramaratony-a-co-dodrzovat/ A já to chápu. Nicméně ale nemám moc velké zkušenosti s hypotékami a ani nebankovní hypotékami, tak jsem si řekla, že půjdu do banky a zkusím to.

Máte na splátky?

A bohužel jsem se setkala s jednou arogantní paní bankovnicí, která se mi málem opravdu vysmála. Jak už jsem zmiňovala výše. Nicméně ale trvalo dalších pět let, než jsem se vdala za přítele, kterého miluji. Potom jsme se rozhodli, že už nebudeme platit nájem a vezeme si nebankovní hypotéku, přesně takovou, jakou jsme si vysnili. Je to už pár měsíců, co máme vlastní byt. Sice malinký, ale konečně máme něco svého, co nám může říkat pane. A to byl můj sen. Sice se tam budeme s budoucími dětmi mačkat, ale vůbec toho nelituji, protože si nedokážu představit, že bych vychovávala své děti jenom v nájmu. Jsem taky vděčná příteli, že sdílí mé nadšení a že nám nebankovní hypotéka vyšla.