Jsou doby, kdy se kdekomu z podnikatelů daří dobře, ba i vysloveně skvěle. A to jsou doby, kvůli kterým se lidé do soukromého podnikání pouštějí, kvůli nimž se vydávají na skutečně samostatnou dráhu. Jenže takové doby nemusí trvat věčně. A také často věčně netrvají. Něco se zkomplikuje, něco se nepodaří tak, jak by se to mělo podařit, a než se pak takový podnikatel naděje, je to s ním nahnuté nebo i vysloveně zlé. Protože sklouznout v soukromém sektoru od zisků do ztrát nemusí být ani trochu těžké.

Ale je jisté, že na rozdíl od dob hojnosti nechtějí podnikatelé trpět nouzí dlouho. Chtějí s ní co nejrychleji skoncovat a vést zase to, co se považuje za normální život. Což se ale nemusí podařit, pokud dotyčné podnikání zrovna neprosperuje. To chce čas. A také peníze.

brazilské peníze

Jenže času není nazbyt a peněz už teprve ne. A co pak má soukromník investovat, aby svoji firmu zachránil, když na to nemá třeba už ani korunu? Na takovou otázku se těžko hledá odpověď, že?

Hledá se těžko, ale najít se dá. Vždyť tu je i něco, co právě v podobných situacích podnikatelům pomáhá a někdy je to i vysloveně zachraňuje v nouzi nejvyšší. A tím něčím jsou hypotéky bez registru.

peníze Brazílie

Ano, je docela častým úkazem, že se právě neúspěšní podnikatelé o takové nebankovní hypotéky ucházejí. A není to žádná náhoda. Kdyby totiž podnikatelé s malými příjmy a nežádoucími záznamy v registrech dlužníků žádali o bankovní půjčky, sotva by uspěli. Zatímco nebankovní hypotéky jim bývají i v takových chvílích dostupné. A to vlastně jenom proto, že se za ně ručí zástavou nemovitosti. A s takovou zárukou jde všechno to otravné a komplikované prověřování žadatelů stranou.

Soukromí podnikatelé si tedy berou nebankovní hypotéky, kdykoliv chtějí spasit své podnikání, ze kterého už jim neplynou žádoucí příjmy. A když takové půjčky dobře využijí, může to pro ně být tím, čím je pro tonoucí záchranný kruh.