Vždycky jsem se zajímala o finanční trh. I když nemám žádné ekonomické vzdělání, hodně dobře jsem se v tom vyznala. Bavilo mě to se zajímat o peníze a další finanční trhy, jako třeba například půjčky nebo hypotéky. Nevím proč mě to zajímalo, ale možná je to tím, že moje maminka měla sousedku, která byla bankovní poradkyně. A když moje maminka měla nějaké finanční problémy anebo otázky týkající se peněz, tak jí vždycky sousedka neporadila. A potom se z nich staly opravdu skvělé kamarádky. Byly navíc taky prima sousedky, které si velmi často vypomáhaly.

Nic není zadarmo, to víme všichni.

A moje maminka, protože byla chudá a samoživitelka, tak měla velmi často bohužel finanční problémy. Tak jí sousedka vždycky radila, co má dělat v jaké situaci. A taky jí dávala rady, aby maminka nespadla do žádných dluhů. Potom uběhlo asi osm let a maminka si našla konečně svého nového přítele. Pán se mi líbil a byla jsem s ním spokojená, že maminka je konečně šťastná. Později jsme se všichni dohodli, že si koupíme vlastní dům. A že budeme chtít hypotéku.

Dnes si můžete vzít i levnou hypotéku.

Je opravdu mnoho druhů hypoték a mámin přítel řekl, že nejlepší hypotéka bude bez registru. Abych se přiznala, tak hypotéka bez registru pro mě byla taková velká neznámá. Nevěděla jsem, že hypotéka bez registru vůbec existuje. Neměla jsem vůbec ponětí. V té doby už bylo dvanáct let, a tak jsem trošičku přehled o hypotékách měla. Bylo to na domy anebo na koupi bytu. To bylo všechno, co jsem o hypotékách věděla. Proto si maminka k sobě zase přizvala kamarádku, aby jí poradila s hypotékou bez registru. Nakonec to všechno dopadlo tak, že jsme si opravdu vzali hypotéku bez registru, která je prý podle mámy kamarádky opravdu nejlepší. Nyní se nám opravdu žije skvěle a jsme rádi, že hypotéka bez registru Nebankovnihypoteky nám vyšla a že maminka splácí opravdu nízké splátky a máme nízké úroky.