Skákání na trampolínách mají děti moc rádi. A pokud u toho mohou být i na čerstvím vzduchu, tak je to pro ně i velmi prospěšné. Zacvičí si a ještě na čerstvém vzduchu. Skákání je pro děti nejen zábava, ale také prospěšné pro jejich zdraví. Samozřejmě je třeba dodržovat i určité bezpečnostní opatření. Třeba že trampolína musí být bezpečná, mít ochrannou síť, kryty pružin, síť, být řádně upevněná a nemít žádnou závadu. Dále je třeba zajistit, aby na trampolíně skákal jen bezpečný počet dětí, to záleží na velikosti trampolíny a stáří dětí. S malými dětmi by neměly skákat starší děti. A je bezpečné, aby bylo na trampolíně méně dětí. Tak můžete předejít zbytečným vážným úrazům.

děti na trampolíně

I věk hraje roli v bezpečnosti. Na trampolíně by měly skákat děti, které už jsou zpevněné, umí chodit ze schodů a střídat u toho nožičky, umí stát na jedné noze a udrží rovnováhu. Pak je i skákání na trampolíně bezpečné. Důležitá je také údržba trampolíny. Kontrolujte, zda trampolína není někde poničená, nemá díru nebo se netrhá. Pokud se trampolína poškodí, tak můžete sehnat náhradní díly, které se dají dokoupit samostatně. Pokud se vám protrhne síť https://www.cesnet.cz/sluzby/pripojeni/sit-cesnet2/ nebo popraská skákací plocha, tak vše se dá nahradit. Můžete tak i pořídit i kryty pružin na trampolínu GoodJump Goodjump. Kryty pružin jsou velmi důležité, ty chrání děti před úrazem, i aby si tam nedali nohu či nepropadly mezi pružiny. Jsou tak nedílnou součástí každé bezpečné trampolíny.

bezpečná trampolína

Na trampolíně si tak užijí zábavu nejenom děti, ale také dospělí. Můžete si zaskákat spolu s dětmi a tím si užít rodinnou zábavu. Při skákání si také dobře zacvičíte. Posílíte záda, svaly nohou i kardiovaskulární systém. Spojíte tak zábavu i se cvičením. To samé platí i pro děti. I pro ně je skákání zdravé, ale v rozumné míře. Také byste měli mít přehled kdo, a jak na trampolíně skáče a v případě potřeby zasáhnout a naučit děti zásadám bezpečného používání trampolíny.