Mnoho odborníků v odvětví medicíny vám potvrdí, že chronický stres lidskému organismu škodí takovou měrou, že může vyvolat i závažné zdravotní potíže. Stěhování v Praze 4 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/nestarejte-se-o-malickosti/ bývá jedním ze stresových faktorů, a to zejména tehdy, pokulhává-li organizace. Jestliže jej provází chaos, zmatek a, jak se říká, „levá ruka neví, co dělá pravá“, nemůžete očekávat, že proběhne hladce. Možná se vám budou hodit následující doporučení, jak se stresu vyhnout:

kočka v krabici

Pořiďte si sešit formátu A5 v pevných deskách – základ veškerého úspěchu spočívá v organizaci práce. Nespoléhejte se na displej mobilního telefonu, mobil vám může „kleknout“ a budete bezradní. Kupte si sešit formátu A5, nejlépe v tvrdých deskách knižní vazby, nelinkovaný nebo linkovaný, a do něj si zapisujte veškeré vaše poznámky. Co je třeba zajistit z hlediska administrativy a jak postupovat v balení věcí, v úklidu, v třídění předmětů atd. Každou maličkost, co vás nebo vaše blízké napadne, si poznamenejte.

krabice na stěhování

Oslovte stěhovací firmu včas – někteří lidé se domnívají, že zvednou telefon, zavolají stěhovákům a očekávají, že za tři dny je přestěhují na klíč. Tak na takovéto úvahy předem zapomeňte. Předně stěhovací firmy oslovujte v předstihu nejméně čtyř týdnů, a nesnažte se vše vyřešit po telefonu. Pozvěte si zástupce firmy na informativní schůzku přímo k vám domů, kde dohodnete většinu podrobností. Můžete se zároveň dozvědět některé důležité momenty, čemu se vyhnout a na co nezapomenout.

Balicí materiál – nechtějte balit vaše věci do starých časopisů, zašpiní je tiskařskou barvou, která navíc páchne a je toxická. Spolehněte se raději na osvědčenou bublinkovou fólii. Tu vám mohou zajistit stěhováci, a pokud ne, opatřete si ji několik metrů navinuté v roli. Zabalíte do ní úplně všechno, i když na nábytek a velké spotřebiče se bude hodit spíše fólie tenká, stretch.