V dřívějších dobách byla šatna základem pro luxusní domy. Kdo měl doma šatnu, ostatní si o něm mohli právem myslet, že je bohatý. Bylo to i vzhledem k tomu, kolik dříve stálo oblečení. V dnešní době je oblečení mnohonásobně levnější. I dnes je šatna pro ženu velmi oblíbeným doplňkem. Ráno je to pro ni první zastávka v přípravách do nového dne, večer to může být zase útočiště, kde provádí kosmetickou péči a připravuje se ke spánku.

šatna

Vaše šatna by měla odrážet váš osobitý styl. Dáte přednost tradičnímu nábytku nebo naopak modernímu designu? Chcete, aby na vás z vaší šatny dýchal klid, elegance nebo naopak poslední módní trendy? To si musíte rozmyslet dřív, než si svou šatnu navrhnete.

Co budete v takové šatně potřebovat?

Úložný prostor

Tou nejdůležitější věcí pro vaši šatnu je úložný prostor, kam budete ukládat svoje oblečení a doplňky. Pokud vám to prostor dovolí, nejlepším řešením pro vás jsou vestavěné skříně. Uzpůsobíte si je prostoru, který máte k dispozici a jejich vnitřní řešení si taktéž můžete zvolit sami. Na šperky a ostatní doplňky jsou vhodné například nízké komody se šuplíky, kam vložíte různé organizéry.

Zrcadlo

Vaše šatna se rozhodně neobejde bez výrazného zrcadla. Jeho velikost a poloha jsou důležité, jelikož ho budete využívat každý den. Pokud chcete závěsné zrcadlo, bude skvěle vypadat například nad toaletním stolkem. Lepší je ale zvolit celoplošné zrcadlo, v kterém můžete každý den zkontrolovat, jak vypadáte jako celek.

šatna

Toaletní stolek

Dalším z důležitých kusů je toaletní stolek. I ten byste měli sladit ke zbytku interiéru vaší šatny. Bude vám sloužit pro ranní líčení nebo jiné úpravy, na které je lepší detailní zrcadlo. Můžete v něm mít uložené také nejrůznější věci, jako doplňky nebo kosmetiku. K toaletnímu stolku by měla patřit i pohodlná židlička v takové výšce, aby se vám pohodlně dívalo do zrcadla toaletního stolečku.