Flexibilitou

První, co vaše děti bude pravděpodobně zajímat, je, jak se na vaku vlastně sedí. Je dostatečně pohodlný? Mohu si na něj i lehnout? Mohu si dát nohy do tureckého sedu? Mohu se na něm stulit do klubíčka? Tyto otázky si budou vaše ratolesti klást v myšlenkách a postupně na ně odpovídat pokusy na vlastní kůži.

děti na sedacím vaku

Hmotností vaku

Dalším z dětských experimentů zřejmě bude posouvání vaku z místa na místo. Budou si jej chtít vzít na balkon, odnést na zahradu na trávník, posouvat s ním v dětském pokoji, různě jej naklápět a formovat do patřičné podoby. K tomu bude zapotřebí, aby byl vak velmi lehký, a aby na něj děti nepotřebovaly hever nebo stěhovací popruhy. Toto jim naštěstí můžeme snadno splnit, protože pokud pořídíme vak s kuličkami EPS (expandovaného polystyrenu), i ten nejobjemnější vak Duo o rozměrech 190 x 140 cm bude vážit jen pouhých osm kilogramů.

sedací vak

Barvou potahu

Děti bude také zřejmě zajímat, jako barvu bude mít vnější potah. Některé vaky se vyrábí dokonce jako dvoubarevné a lze tím pádem jedné z barev dát přednost podle momentální nálady. Výrobci sedacích pytlů pro děti v tomto směru příliš nešetří svými nápady a nabízí poměrně velký počet barevných řešení. Některá jsou skutečně zajímavá a velmi atraktivní.

Odolností

Počítejte raději s tím, že vaše děti se nebudou na sedací vak jen dívat z dálky, a že si jej pořádně budou chtít užít. Mohou na něj skákat, válet se po něm, mohou jej také potřísnit vodou a rozlít na jeho povrch limonádu nebo vyklopit zmrzlinu se šlehačkou. I na toto výrobci myslí a počítají s tím, že budou vaky častokrát zašpiněné a potřísněné. Některé z vaků proto mají z vnitřní strany pogumovaný potah, který zabrání průniku tekutin dovnitř, a vám se pak bude potah velmi snadno čistit. Třeba na zahradě pomocí hadice a saponátového mycího přípravku s jedlou sodou.