Psychologický efekt nezanedbávejte

Smrt blízkého člověka, kterého jsme milovali, je tou nejtragičtější událostí v životě, a stává se, že lidé přecitlivělí končí se svými traumaty v ordinaci psychologa nebo dokonce psychiatra. Vyrovnat se s tím, že náš blízký se už nikdy neobjeví ve dveřích, a že si s ním nezahrajeme ani karty, ani Člověče nezlob se, a nevypijeme spolu šálek kávy, je nesmírně obtížné.

vyklizení ložnice v domě

Ztrátu blízké osoby ještě zesilují okamžiky, kdy jsme v kontaktu s věcmi, které dotyčný člověk používal, například holicí strojek, kravatu, talíře a příbory, nábytek, domácí spotřebiče atd. A právě tento psychologický moment bývá také důvodem, proč raději nechat vyklidit nemovitost po zemřelém specializovanou firmou.

Každé vyklízení svépomocí může být pro blízké osoby traumatizujícím zážitkem, a tak je vhodnější pověřit touto prací někoho, kdo nebožtíka neznal, a kdo se ke všem předmětům v bytě bude chovat neutrálně, zcela nezávisle. Profesionálové nemají s těmito zakázkami žádné potíže, a pokud ano, pak jen technického rázu. Nepřepadá je ani nostalgie, ani vzpomínky.

vyklízení domu

Probírka věcí

Jestliže máte dostatek odvahy, vezměte s sebou kamaráda či kolegu ze zaměstnání, který nebožtíka osobně neznal, a zorganizujte probírku věcí, které by bylo možno prodat nebo někomu darovat. Tyto předměty odložte někam stranou, anebo je viditelně označte a oznamte stěhovací firmě stěhování v Ústí nad Labem, aby je na místě ponechala, anebo je odvezla, kam si řeknete.

Parkování

A jedna dobrá rada na závěr – jedná-li se o akci ve větším městě, kde se platí za parkování, a je zde omezený počet parkovacích míst, vyjednejte si předem na městském magistrátu parkovací výjimku. Oficiální úřední postup je takový, že úředníci mají na vyřízení každé žádosti 30 kalendářních dnů, tak na to nezapomeňte a zažádejte o parkování pro stěhovací firmu včas.